Na czym polega renowacja lakieru i dlaczego warto ją zrobić?

Na czym polega renowacja lakieru i dlaczego warto ją zrobić?

ZESPÓŁ CARSSTUDIO

Polerowanie i odnowa lakieru to jedna z najpowszechniejszych metod renowacji lakieru. Jest to również jeden z najbardziej pracochłonnych i czasochłonnych procesów, gdyż wymaga niezwykłej precyzji i szczegółowości. W każdym profesjonalnym salonie car detailingu, renowacja lakieru poprzedzona jest dokładnym czyszczeniem i zakończona zabezpieczeniem powierzchni lakieru, a także powinna obejmować odświeżenie lamp, chromów, czy rur wydechowych.

Na czym polega renowacja lakieru?

korekta lakieruPrzed rozpoczęciem odnowy lakieru powierzchnia całego samochodu jest dokładnie pokrywana warstwą aktywnej piany i czyszczona myjkami ciśnieniowymi. Następnie lakier przechodzi proces dekontaminacji, podczas którego usuwane są zabrudzenia w postaci asfaltu, czy zanieczyszczeń metalicznych. Pozostałe zabrudzenia, które nie zostały usunięte w procesie mycia, usuwane są przy pomocy specjalnej glinki. Tak przygotowany, oczyszczony i osuszony pojazd zostaje poddany dokładnym oględzinom, podczas których wykrywane są wszelkiego rodzaju wgniecenia i rysy, a także dokonywany jest pomiar grubości lakieru. Po dokładnych oględzinach przychodzi pora na usuwanie rys z lakieru oraz ubytków przy pomocy specjalnych past, oraz urządzeń polerskich. Pasty i pady do polerki należy dobrać w zależności od wielkości zniszczeń i rodzaju lakieru. Polerowanie lakieru nie powinno usuwać zbyt grubej warstwy lakieru, gdyż grozi to uszkodzeniem danego elementu, dlatego ważne jest, by czynność tę wykonała osoba doświadczona. Proces odnowy lakieru powinien być zakończony jego zabezpieczeniem przy pomocy specjalnej powłoki lub wosku.

Dlaczego warto dokonać renowacji lakieru?

Odnowiony lakier z pewnością poprawi efekt wizualny pojazdu i przygotuje jego powierzchnię do naniesienia na niego zabezpieczających powłok i wosków. Naniesienie powłoki ceramicznej nie ukryje zarysowań, a wręcz może je uwydatnić, dlatego dla jak najlepszego efektu powinna poprzedzać ją dokładna korekta lakieru. Wiele zarysowań można w bardzo prosty sposób dokonać przy użyciu maszyn polerskich lub polerek ręcznych, przy pomocy odpowiednio dobranych past. Wysiłek ten z pewnością się opłaci, a jego efekty będą trwałe. Także przed sprzedażą samochodu warto dokonać renowacji lakieru i jego dokładnego oczyszczenia, dzięki czemu więcej osób może zainteresować się ofertą.

Renowacja lakieru samochodowego jest jednym z najbardziej czasochłonnych procesów oferowanych przez serwisy auto detailingu. Korekta lakieru jest konieczna dla odpowiedniego przygotowania karoserii przed dalszymi pracami i nałożeniem na nią ochronnych powłok i wosków ochronnych.

 

Jak wygląda korekta lakieru samochodowego?